top of page
Ülevaade lägalaotamise tehnoloogiatest, millist tsisterni valida Bauer näitel
Lägatsisternhaagised
Läga separeerimise seadmed: BRU

Tutvustavad videod

Tooted

Bauer omab rohkem kui 80 aasta pikkust kogemust lägatehnika alal. Rudolf Bauer oli esimene, kes aastal 1930 töötas välja spetsiaalse pumba läga käitlemiseks. Bauer omab juhtivat patentidega kaitstud tehnoloogiat läga separeerimise alal. Juhtival kohal maailmas on ka lägatsisternhaagiste tootmine.

Läga separeerimine on tulevik ning Bauer tootevalikus on sobivad seadmed väikestele 100 veisega karjadele kui ka tootlikud separaatorid tuhandeid lehmi mahutavatesse farmidesse. Läga separeerimise teel eraldatakse tahke osa vedelast, nii saadakse väärtuslik allapanu materjal. Läga separeerimise teel väheneb laguuni mineva läga kogus kuni 30%. Bauer omab ainsana tehnoloogiat, mis suudab nn "green bedding" separeerimise teel toota 34-36% kuivaine sisaldusega allapanuks sobilikku materjali. Konkureerivad süsteemid on suutelised tootma 20-32% kuivainet ning vajavad enamaks teistkordset töölemist, kuumutamist, komposteerimist - ehk kokkuvõtvalt lisaenergiat. Bauer BRU (bedding recovery unit) separaator suurematele farmidele, suudab separeerimise teel saada tahke osa kuivaine sisalduseks 40% ja rohkem - protsessi tulemusena saadav allapanu on täielikult lõhnatu ja steriilne.

Bauer separaatorid omavad Euroopas 70% separaatorite müügi turuosast. Suurbritannias on lubatud toota ja kasutada separeerimise teel allapanu ainult siis kui separeeritud fraktsioon on kuivaine sisaldusega vähemalt 34%! Selleks on suuteline ainult Bauer/Fan. Teiste tootjate separaatorid ei ole allapnu tootmisel praeguse seisuga aktsepteeritavad! Bauer annab separaatoritele garantii 2 aastat. Investeeri õigesse tehnoloogiasse - vali Bauer!

Bauer terasest tsisternhaagised ja plastikust mahutid on tunutud üle kogu maailma ning nüüd kättesaadavad ka Eesti põllumehele. Bauer on ainus tootja, kes valmistab kõik komponendid ise, alates pumpadest, kraanidest, filtritest kuni plastikuni. Igale tsisternile on võimalik paigaldada rippsüsteem ja erinevad läga laotamise ja mulda viimise lahendused.

Bauer pakub otse tehases paigaldatuna laotusseadmeid tuntud Hollandi ja Saksa tootjatelt nagu Bomech, Volmer ja Duport, mis on esimeseks valikuks lääne-euroopa põllumeeste ja teenusepakkujate seas. Eestis paigaldame lägatsisternile Vredo kaksik-ketta injektorit rohumaade ja kõrrepõldude jaoks.

Alljärgnevate videote ja brošüüride abil saate rohkem infot Bauer toodete kohta:

SÕNNIKU- JA LÄGAKÄITLUSTEHNIKA > BAUER lägatankerid, pumbad, separaatorid, mikserid

Ülevaade Signo kontrollsüsteemidest lägalaotamises
Läga separaator: Compact
Läga separaator:
Plug & Play
Läga separaator: S655/S855
Artikkel "Farmers Guide UK"
Cornell ülikooli uurimus
CERRES S randaalid (Volmer)
CERRES G tüükultivaatorid
BOMECH lohisking laotusseadmed
Väetiste
käitlustehnoloogiad
ja -masinad
Uurimus "Vedelsõnnik ja mullaharimine"
ETKI võrdlev ettekanne  sõnnikulaotamise tehnoloogiatest
Magnum pumbad
University of Nottingham (UK) uurimustöö "green bedding"
Sõnnikulaotamise tehnoloogia aruanne
Allapanu reporti kokkuvõte
Allapanu report
Bioallapanu piimakarjale
bottom of page