top of page
Veiste monitoorimise süsteem

Tutvustavad videod

Tooted

Smartbow GmbH, mille peakorter asub Weibern’is, Austrias, on töötanud välja, pannud tootmisesse ja paisanud edukalt müüki kõrvamärgi, mis tajub soojust, suudab jälgida lehmade mäletsemist ja üldist tervist ning isegi nende asukohta – ja seda pikkade aastate vältel. Kaasaegsed sensorid registreerivad loomade käitumismustrid ja asukoha. Sise- ja väliruumidesse paigutatud vastuvõtjad edastavad andmed lokaalsesse serverisse, kus neid töödeldakse ja analüüsitakse iseõppivate algoritmide abiga. Innaaja või ainevahetushäire avastamisel teavitatakse talupidajat koheselt arvuti, nutitelefoni (SMS) või tahvelarvuti vahendusel. Looma asukoht kuvatakse lauda digitaalkaardil.

Smartbow süsteem leiab tänu enda unikaalsetele omadustele rakendust üle kogu maailma – väikestest Austria taludest, kus on keskmiselt 40 karjalooma, suurte, peaaegu 5000 pead mahutavate suurfarmideni Venemaal.

 

Varasematel aegadel oli looma jälgimine sünnist saati ja lünkadeta informatsiooni kogumine kogu looma eluea vältel tehniliselt võimatu. Samas sõltub täiskasvanud loomade võimekus just nende tervisest ja arengust kasvuaastatel. Pidev andmesalvestus on võti edukasse tulevikku.

Kuna "Eartag LIFE" kaalub kõigest 20 grammi, on seda võimalik kasutada juba vasikatel ning sedasi salvestada nende tervist puudutavat informatsiooni juba esimestest elupäevadest. Esimest korda on võimalik saada lünkadeta ülevaade looma elust tervikuna.

Majandusliku tasuvuse arvutustabel
Teaduslik uurimus
Power Point esitlus Smartbow süsteemist
bottom of page