top of page
SoilCares COMBO

Tutvustavad videod

Tooted

SoilCares

Ettevõtte ja kontseptsiooni sünnilooks võib lugeda 2013. aastat. SoilCares kuulub Dutch Sprout gruppi, mis on omakorda osa BLGG laboratooriumist. Agronoomid ja teadlased töötavad üheskoos selle nimel, et muuta põllumajanduslikud teadmised kättesaadavaks kõigile farmeritele üle kogu maailma, tuues tipptehnoloogia neile koju kätte.

Projektiga alustati Aafrikas, Keenias - piirkonnas kus tänapäevased teadmised põllumajandusest on raskesti kättesaadavad. Nüüdseks on mullaproovide võtmine ja nende põhjal maaharimine kättesaadav rohkem kui viiele tuhandele kohalikule farmerile.

SoilCares "Lab-in-a-box" kodune miniatuurne mulla analüüsimise labor on tänase seisuga sama täpne nagu laborid praegustes põllumajandusuuringute keskustes üle Euroopa. Mulla proovide võtmiseks kasutatakse Soil Cares skännerit, mis töötab spektroskoopia põhimõttel - suudab väga täpselt määrata mulla makrotoitained (N, P, S, Ca, Mg, K), mikrotoitained, elektrijuhtivuse, orgaanilise osa, pH jpm parameetrid.

SoilCares pakub mulla omaduste täpsemaks määramiseks kompaktset laboratooriumi suurematele farmeritele, ühistutele kui ka teenusepakkujatele ning mullaproovide võtmiseks spetsiaalset skännerit. Enam ei pea aega ja raha kulutama ajamahukatele mullaproovide analüüsimisele. Lab-in-a-box suudab määrata ülimalt täpselt mulla viljakuse - pH, makrotoitainete sisalduse, mikrotoitainete sisalduse, orgaanilise osa jpm parameetreid. GPS positsioneerimise järgi on võimalik koostada täpne mullakaart, näidates ära mullastiku toitainete olukorra.

SoilCares tootevalikus on ka ilmajaam - kompktne seade, mis hoiab farmeri vajadusel 24/7 põllu peal toimuvaga kursis - sademed, tuul, temperatuur, õhuniiskus, päikese-ja UV-kiirgus. Lisaks kõigele veel pilt põllul toimuvast.

 

SoilCares kaardistab järk-järgult kogu maailma mullastiku ning 2017 on käes ka Eesti kord. Süsteemi rakendamiseks võetakse üle Eesti umbes 2500 mullaproovi ning Soil Cares süsteem saab täielikult töövalmis Eestis 2018. aastal. Mullaproovide võtmist toetab Soil Cares ning Eesti kaardistamiseks vajame asjast huvitatute abi. Huvi korral võtke meiega ühendust.

bottom of page